Yeşil elmanın faydaları,Kırmızı elma ile yeşil elmanın farkı nedir

Yeşil elmanın faydaları,Kırmızı elma ile yeşil elmanın farkı nedir

elma,yeşil elma,kırmızı elma,farkı,nedir,elmanın faydaları,faydası,yararları
yeşil elmanın faydaları
Elma potasyum ve magnezyum mirareliyle birlikte A,C ve K vitamini açısından zengindir.Öyle ki içermiş olduğu A vitamininin aktivitesi yaklaşık olarak 1500 mg C vitaminine eş değer olarak anti oksidan etki göstermektedir.Aynı zamanda cildi besleyici,güzelleştirici ve hani cildimizde böyle hayat iksiri gibi tanımlayabileceğimiz bir meyve olarak karşımıza çıkan elma içermiş olduğu pektin sayesinde eğer kabuksuz olarak tüketilirse ishali önlemeyede yardımcı olur.

Elma suyu ldl oksidasyonu dediğimiz kalp damar sağlığı açısından bizim için önem taşıyan bir olayı %9 ila %34 oranında azaltıcı etki göstermektedir.Bu nedenle gün içerisinde 1 tane elma beslenmemize eklensin demekteyiz.Aynı zamanda hava kirliliğine karşı da vucüt açısından son derece faydalı olan elmanın yeşili mi kırmızısı mı gibi görüşler sürekli olarak gündemi meşgul etmektedir.Özellikle şeker hastaları elmanın yeşil olanlarını ekşilerini tercih etmektedir halbuki içermiş olduğu karbonhidrat veya kalori miktarı yeşilindede kırmızısındada hemen hemen aynıdır.O nedenle şeker hastalarının eğer seviyorlarsa kırmızı elmayıda gönül rahatlığıyla tüketebilirler.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...