bazlama nasıl yapılır oktay usta,bazlama tarifi oktay usta

bazlama nasıl yapılır oktay usta,bazlama tarifi oktay usta

bazlama tarifi,oktay usta bazlama,oktay usta bazlama yapımı
oktay usta bazlama tarifi
Oktay aymelek namı diğer oktay usta ekranların en iyi aşçısı ev hanımlarının tartışılmaz favorisi oktay usta..Programlarında yaptığı bazlama tarifi çok merak ediliyor ve internette arandığı için bunu ekleme ihtiyacı duydum.ancak videosunu buraya koyamıyorum o yüzden nasıl yapılır hangi malzemeler ne kadar kullanılır onları yazacağım.


Oktay Usta Bazlama Tarifi İçin Malzemeler
500 gr. bardağı un ç
1 Çorba kaşığı kuru maya
Az ılık su
1 çorba kaşığı şeker
1 kahve fincanı zeytinyağı
Yeterince Tuz
Oktay Usta Bazlama Yapımı Tarifi
Ilık suda şeker ile maya eritilir. Tuz, sıvıyağ ve elenmiş un ile yumuşak ele yapışmayan hamur yoğrulur. İki misli kabarana kadar mayalandırılır. Mayalanan hamur tekrar yoğrulur. Portakal büyüklüğünde parçalara ayrılır. Hamurların her biri 1 cm kalınlığında açılır. Üzeri örtülerek tekrar mayalandırılır. Yağlanan ve ısıtılan teflon tavaya birer birer konur. Ağzı kapatılır, kabarınca ters çevrilir. İki tarafta pişince tavadan alınır. Hemen yenecekse arzuya göre tereyağı sürülebilir.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...