28 Aralık 2016 Çarşamba

Sıcak Tuluk (Su Torbası) Faydaları ve Zararları


tuluğun zararları
Hala kullananlarımız vardır tuluğu. Eskiden evlerin sobalı olduğu dönemlerde soğuk odada yatanlar tarafından çokca kullanılırdı sıcak tuluk. Şimdiler bu unutuldu ancak sıcak tuluğun birçok faydası esasında tuluk bir tedavi aracı olarak kullanılabilir. istenilen bölgeye konulan sıcak tuluk yerel kan dolaşımını artırır böylece bir takım sağlık sorunlarının da iyileşmesini sağlar.

Tuluğun faydalarını şöyle madde madde sıralayacak olursak;1. Nezleden şüpheleniyorsanız, ayağınızın altına sıcak tuluk koyun. Ayak altında çok sayıda biyolojik aktif nokta bulunmaktadır. Bu noktalara etki yaparak nezleyi önleyebilirsiniz.
2. Migren sırasında pençelere konmuş qrelka ağrıyı azaltır.3. Mesane iltihabı varsa sıcak tuluğu karnın alt kısmına koyun.4. Eklem iltihabınız varsa eklemlerinizin üzerinize koyun. Bu acıları azaltır.5. Şişkinlik varsa karın üzerine koyun. Bu şişkinliği giderir.
* Ancak faydaları yanında bazı durumlarda sıcak tuluğın zararları da olabilir. Örneğin bilinmeyen karın ağrıları, tromboflebit ve kanamalarda sıcak tuluk uygulanmasının ciddi zararları olabilir. Yukarıdaki hastalıklar dışında sıcak tuluğu kesinlikle kullanmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..