27 Kasım 2016 Pazar

Soğan Saça Nasıl Uygulanmalı (Beyazlığa Karşı)


soğan saça nasıl sürülmeli
Kadınların en büyük sorunlarından biri de beyazlayan (ağaran) saçlardır. Saçını boyamak istemeyen hanımlar bazı doğal yöntemlerle saç beyazlaşmasının önüne alabilir.Bu yöntemlerden biri de saça soğan sürtmektir. Bu yayınımızda size bununla ilgili çok önemli bir bilgiyi sunuyoruz.
 
Yapılan bilimsel araştırmalar saç beyazlaşmasının saç diplerinde hidrojen peroksidin birikmesiyle meydana geldiğini kanıtlamıştır. Bu ise katalaz enziminin azalması sonucu oluşmaktadır. Soğan suyu katalaz yönünden oldukça zengindir ve yüzyıllardır saç beyazlaması için doğal tedavi yöntemleri arasında aslında kullanılmaktadır. Soğan suyu katalaz üretimini arttırarak saçların ağarmasını engellemektedir. Soğanın katalaz enzimi saç köklerinde biriken ve rengini kaybetmeye yol açan hidrojen peroksidi ortadan kaldırır. Ayrıca soğanı saça sürtmek saçların daha sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar.
 
Soğan suyu ağaran saçların doğal rengine dönmesi için çok etkilidir. Saç köklerini besler, mikropları ve parazitleri öldürerek saç derisine bakım yapar. Soğan sulfur içeriği sayesinde saç derisindeki iltihap ve mantar gibi sorunları tedavi etmeye de yardımcı olur.
 
Peki Soğan Saça Nasıl Uygulanmalı şimdi onu anlatalım:
 
1. Soğanı ortadan ikiye bölüp portakal gibi sıkıp suyunu çıkarın. Veya soğanı dilimləyip katı meyve sıkacağında suyunu çıkarabilirsiniz.
 
2. Soğanları 3-4 parçaya bölüp blendrdan veya rendeden geçirin. Sonra süzgeçten geçirip suyunu çıkarın.
 
3. Evde katı meyve sıkacağı, blender veya rende yoksa, soğanı ortadan kesip ezin, süzgeçten geçirip suyunu çıkarın

Soğan suyu doğal araç olsa da, alerjiye korunmak için öncelikle boyun bölgesine çekerek alerji testi yapın. Eğer kızarma, yanma gibi belirtiler yoksa, soğanı saç diplerine sürebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen yöntemlerden biri ile soğanın suyunu çıkarın. Bu suya pamuk batırıp saç diplerine ve saçlarınıza sürün. 30 dakika-1 saat sonra yıkayın. Haftada 3 kez bu yöntemden yararlanın.Faydasını göreceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..