26 Kasım 2016 Cumartesi

Hergün 1 Adet Yumurta Yemenin Faydaları


yumurta yemenin faydaları
Yumurta organizma tarafından hemen, tam olarak (97-98%) benimsenen tek besindir.
Yumurta insan sağlığı için çok yararlı özelliklere sahiptir ve  çok yararlı bir diyet ürünüdür.
Bu yazımızda size her gün 1 haşlanmış yumurta yemek için 7 neden sunuyoruz:
1. Yumurta insanın gelişimi ve normal işleyişi için çok önemli olan proteinlerle zengindir.
2. Yumurta D vitamini. Bu vitamin kemiklerin sağlığını korur. Ayrıca D vitamini bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir, bazı kanser türlerinin gelişmesini engeller.
3. Yumurtanın sarısı lesitin maddesi ile zengindir. Bu madde beyin damarlarının sağlamlığını korur, insultun önler, karaciğerin çalışma verimini artırır, damarları kolesterol'den temizler.
4. Kolin maddesinin miktarına göre yumurta tüm ürünler arasında şampiyon sayılır. Kolin insan sağlığına çok olumlu etkileri vardır - sinir sistemi hastalıklarının önler, karaciğer hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır, erkeklerde prostat bezinin sağlığını korur, kanda kolesterolün seviyesini düşürür, yağ değişimini normalleştirir.
5. B grubu vitaminleri yönünden zengin olan yumurta sinir siteminin faaliyetine, cildin, saçların durumuna çok olumlu etkiler.
6. Yumurta kilo vermeye yardımcı olur. Araştırmalar kanıtlamıştır ki, diyet sırasında her gün kahvaltıya yenen 1 pişmiş yumurta arıqlamağı hızlandırır.
7. Yumurta folik asit bakımından zengindir. Folik asit, hamilelik sırasında ceninde sinir sistemi kusurlarının gelişmesini engeller. Ayrıca folik asit erkeklerde spermin kalitesini artırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..