29 Kasım 2016 Salı

Çaya limon damlatmak faydalımıdır?


çaya bal koymak
Çayın faydaları hakkında çok sayıda çalışma vardır.Çay yaşlanmayı öteler, damarlarda trombların oluşumunu önler, bağışıklık sistemi için yararlıdır, kansere karşı etkiye sahiptir.
Genellikle, çayın tadını güzelleştirmek veya onu daha da faydalı etmek için biz çaya şeker, bal, limon vb. ekliyoruz. Fakat uzmanlar bunu anlamsız ve yanlış bir davranış olduğunu düşünüyor.
Uzmanlara göre iyi çayın tadından zevk almak ve çayın yararlı özelliklerinden yararlanmak için onu taze halde ve hiçbir şey eklemeden içmek gerekir.
Çay ve şeker
Uzmanların görüşüne göre bu çayın tadını kötüleştiriyor ve ayrıca faydalı özelliklerini azaltmaktadır. Öyle ki, araştırmalar göstermiştir ki, şeker çayın kansere karşı olan etkisini azaltmaktadır.
Çay ve bal
Bal çok yararlı ve tedavi edici üründür. Fakat sıcak çayda çözüm edilmiş bal organizmaya sadece fayda getirmez, hatta uzmanların görüşüne göre, hasar verebilir. Balın içerdiği birçok faydalı maddeler (flavonoidler, vitaminler vb.) Sıcak çayda parçalanır.
Dolayısıyla baldan fayda almak için onu ılık suda çözün.
Çay ve limon
İnsanların çoğu limonu çaya katarak çayın yararının arttığını zannediyor. Fakat bu böyle değildir.
Limonun esas faydası şudur ki, limon C vitamini bakımından zengindir. Fakat, C vitamini yüksek sıcaklığın etkisinden dağılmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..