27 Mayıs 2016 Cuma

Ninja Hareketleri Nasıl Yapılır?


Gerçek ninja tekniği büyük bir gizlilik içinde öğreilir.Yeni bir ninja tekniği geliştirildiğinde ise bu teknik bilgiler makimona denilen ninja eğitim defterine yazılır ve sonraki nesillere öğretilir.Aşağıda batı dünyasının bildiği ifşa olmuş bazı ninja teknikleri resimlerle gösterilmiştir.
ninja tekniği
1- Stili Anlamak. Filmlerde klasik ninja algısı değiştirilerek tavsir edilir. Ninjalar siyah elbise giyer ve yüzleri kapalıdır.Oysa ninjalar bir savaşçıdan çok bukalemun gibi davranır.
 
Klasik ninja elbiselerine orjinal adıyla shinobi shozoku denir ve bu elbiseler ses yapmayı önlemek için geliştirildiği hakkında yazılmış birçok makale vardır. Ninja giysisi ninjanın vucüduna uygun ve hafif olmalı.
2-Gizlenmek için giyinirler. Bir Ninja bulunduğu çevreye uygun giyinir. Giyilen giyisi ninjayı kamufule eder ve ninjanın kimliği asla kolayca tespit edilemez. Modern ninjalar için uyumluluk çok önemlidir bu yüzden bulunduğu ortama kolayca adapte olmalıdır.Farkedilmeyen olmak ninja olmanın en önemli koşuludur.Ninjaların gece kıyafeti koyu mavi ve rahat olmalı.Giyilen pantolon geniş olmalı ve botların içine bağlanalarak sıkıştırılmalı.
3- Günelik kıyafatlerinizi kullanın. Otantik bir görünüm kazanmak için çok para harcayarak özel kıyafetler satın almanıza gerek yok.Gardorobunuzun içinde bulunan geleneksel kıyafetlerle bir ninja yaratamazsınız. Futbolcuların  giydiği dizlik çorap balıkçı yaka bir kazak ve kayakçıların kullandığı türden bir maske ile kendinize modern bir ninja elbisesi kombine edebilirsiniz.
resimli ninja hareketleri
4- Nuki Ashi Shinobi Aruki tekniklerinden bir tanesidir.Bu  teknik ses çıkartan özellikle gıcırtılı ahşap zeminlerde hareket etmek için kullanılır.Kollar denge sağlamak için uzatılarak çömelin.Önde kalan bacağa ağırlık vererek arka ayağınızın öne attığınız ayağınızla sadece parmak uçlarınıza basarak ilerleyin.Ninja teknikleri yürüyüş ve savunma hareketleri aşağıdaki resimlerde gösterilmiştir.Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ninja bukalemun gibi olmalı ve asla gürültü çıkartmamalı her ortama uymalı ve görünmeden savaşmalı ninjalar gücünü görünmezliklerinden alır.
ninja tekniği

ninja olmak

ninja

ninja elbisesi

ninja eğitimi nerden alınır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..