Yaşama Dair Bilgiler...

24 Aralık 2013 Salı

Ya vedud zikrinin faziletleri,ya vedud zikri nasıl çekilir


ya vedud,zikir,zikri,ismi,anlamı,fazileti,nedir
ya vedud isminin sırları
 Ya vedud duası ne demektir ?
 Ya vedud Allahın Esma'ül Hüsnada sayılan 99 isminden 48.cisidir.Her insan erkek arkadaşı,kocası,arkadaşı,annesi babası kısacası toplumdaki bütün insanlar tarafından sevilmeyi sayılmayı ister.İşte Ya vedud zikri sevgi ve muhabbeti artırmak için okunur.ALLAHın isimlerinden biridir.Ya vedud anlam itibariyle "çok seven ve çok sevilen iyi kullarını seven onları rahmet ve rızasına erdiren sevilmeye ve dostluğu kazanılmaya birici layık olan" demektir.Yani insanların muhabbetini sevgisini kazanmak isteyen her kişi bu zikri okumalıdır.Her dua ve zikirde olduğu gbii etkisini artırmak için yapılacak yöntemler vardır.
Ya Vedud zikri nasıl yapılır?
Ya vedud zikrini çekmeden önce abdest alıp ALLAH rızası için 2 rekat namaz kılınır daha sonra 3003 tane ya vedud diye zikir çekilir..Neden 3003 olduğu konusunda bir fikrim yok ancak bu zikrin tılsımının bu sayıda olduğu söylenir.Eğer 3003 adet olmasındaki tılsımı açıklayacak arkadaş olursa lütfen bize yorum olarak yazsın gerçekten ilk defa böyle bir rakamı görüyorum yani 3003 adet olması gerçekten ilgi çekici.

3 yorum:

 1. Gercekten esimle ayrilmak istedik dilekce verecektik cokta kararliydik bi tanidigim ya vedud zikrini onerdi ve biz ogun baristik.gercekten deneyin faydasini goreceksiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl çektiniz peki bu zikri?

   Sil
 2. ya vedüd yanına celle celalühü diyomuyuz her seferinde acaba

  YanıtlaSil

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..