Yaşama Dair Bilgiler...

17 Ekim 2013 Perşembe

Kulaktan kan gelmesi,kulaktan neden kan gelir ?


kulak,kulak kan,kulaktan kan gelmesi,kulaktan kan neden gelir,gelir,neden,nedenleri
kulaktan kan gelmesi
Kulaktan kan gelmesi
Kulaktan kan gelmesi ciddi bir durumdur bu yüzden böyle bir durumda mutlaka bir hekime görünmek gerekiyor.Kulaktan kan gelmeye tıpta otoraji  adı verilir.Kulaktan kan gelmesinin başlıca nedenleri kafaya gelen darbelerdir.Kafaya gelen şiddetli bir darbe sonucu kafa tası kırıkları oluşabilir bu yüzden kulaktan kan gelebilir.Bunun dışında daha çok çocuklarda görülen kulağa sivri,delici bir takım alet eldevatların sokulması sonucu kulaktan kan gelebilir.Bunun dışında kulağa su kaçması sonucu da kulaktan kan gelebilir.Genel olarak kulaktan kan gelmesinin nedenleri bunlardır.Bunun dışında kulaktan kırmızı kan yerine beyaz renkli veya çok az kanlı bir sıvı da akabilir bunun nedeni de omirilik sıvısı veya beyin sıvısı olabilir.Yani kafatası kırıkları buna neden olabilir.Kulak içinde oluşan bir tümör veya ülser benzeri yaralar da kulaktan kan gelmesine sebebiyet verir.Kulaktan kan gelmesinin tedavisi ise bir hekim gözetiminde onun uygulayacağı tıbbi müdahelelerle yapılabilir yani kulaktan kan gelmesinin geleneksel yollarla evde hazırlayacağımız karışımlarla tedavi etmek mümkün değildir.

4 yorum:

 1. kulağımdan hafif şeffaf bir kan geldi normalde de kulaklarımda sızı var. önemsemedim ama bu ciddi bir sorun mu???

  YanıtlaSil
 2. @Adsızkardeşim yazımızın başındada belirttiğimiz gibi kulaktan kan gelmesi durumu çok ciddi bir durumdur mutlaka hekime gitmelisiniz en yakın zamanda...

  YanıtlaSil
 3. ben okulda koşarken sol kulağımı duvara çarptım ( şiddetli bir hızda ) sonra sınıf gitiğimde hafif bir ağrı ve yeşilimsi bir kan olduğunu gördüm sonra bu kan durdu. Şuan an ağrı biraz daha devam ediyor ne yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
 4. Bir yakın timur hastası kulağında kangeliyor bu iyimi kötümü neden oluyor

  YanıtlaSil

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..