29 Haziran 2013 Cumartesi

Telefon güvenlik kodu kırma,telefonda güvenlik kodu nasıl kırılır


telefon kilidi kırma


nokia güvenlik kodu kırma,telefon kilidi kırma,güvenlik kodu kırma
telefon kilidi kırma
Güvenlik Kodu (Kilidi) Kırma Yöntemleri

Nicedir yazmayı düşünüyordum telefonların güvenlik kodlarını telefoncuya götürmeden evde kendimiz nasıl kırabiliriz diye.Çünçük çok kişi bu konudan muzdarip olabiliyor ya güvenlik kodunu unutuyorsanızı yada bilmiyorsunuz sonra telefoncuya gidip kırdırıyorsunuz bir sürü zaman ve para kaybı ama bilseniz kendinizde güvenlik kodunu kırabilirsiniz hiç telefoncuyla uğraşmazsınız.Neyse şimdi anlatacağım nasıl yapıldığını biraz uzun olacak ama yani bir kaç yöntemi var güvenlik kilidini kırmanının hepsini tek tek denemeniz gerekecek belki ilk adımda başarırsınız belki son ama kesin şifresinizi yenileyebilirsiniz buna emin olun.Şimdi 4 adımda telefon güvenlik kodu kilidini kırmayı deneyeceğiz.
  1. Eğer güvenlik kodunu hiç değiştirmediyseniz,hiç günceleme yapmadıysanız şifre konusunda fabrika ayarı olarak güvenlik kodları "1111,12345,1234,0000" numaralarından biridir.Bu kodları deneyerek şifreyi bulmaya çalışın ancak yanılmıyorsam 6 yanlıştan sonra puk kodu ister puk kodunu biliyorsanız deneyin yoksa bu yöntemi hiç denemeyin.
  2. Telefonunuzun markası nokia ise (nokia 6300 güvenlik kodu kırma,nokia güvenlik kodu kırma) IMEI numarası yani seri numarasını kullanarak internetten güvenlik şifresini öğrenmek mümkün.Telefonunuzun IMEI numarasını *#06# yazarak öğrenebilirsiniz ama eğer telefonu hiç açamıyorsanız telefonun bataryasını çıkartın ve sim kartını taktığınız yerde seri numarası yazıyor olmalı ordan IMEI numarasını öğrenin daha sonra Nokia IMEI numarasından güvenlik kodu öğrenme linkine tıklayın ve oraya IMEI numarasını sade bir şekilde yazın generate deyip öğrenin.
  3. Bu yöntem ise en sağlam yöntem ama biraz zahmetli öncelikle bir usb kabloya ihtiyacanız var birde Nemesis Service Suite (NSS) adlı bilgisayar programına.Öncelikle Nemesis Service Suite buradan indirin. Daha sonra programı yükleyin ve telefonu usb ile bilgisayara bağlayarak çalıştırın programı açtıktan sonra büyüteç işaretine tıklayın ve phone infoya tıklayın daha sonra Permanent Memory (Kalıcı Hafıza) sekmesine tıklayın daha sonra Read (oku) sekmesine tıklayın bu işlemi yaptıktan sonra C:\Program Files\NSS\Backup\pm dosyasının içine şifreniz kaydedilir oraya girin .pm uzantılı dosyayı göreceksiniz onu not defterinde açın (sağ tık yapıp birlikte aç yapın not defterini seçin) Not defterini .pm açtıktan sonra [308] numara başlığına gidin o satırda " 36333934380000000000"böyle bir numara göreceksiniz bu rakamlardan birer atlama yaparak şifrenizi bulacaksınız bu örnekteki gibi yani 36333934380000000000 kalınla gösterdiklerim şifreniz oluyor.
  4. Son yöntem ise yine nemesis Service suite programı ile yapılıyor programı açın ve büyüteçe tıklayın ardından tools "araçlar" sekmesine tıklayın daha sonra aşağıdaki Factory Settings yani fabrika ayarlarına tıklayın ve Full Factory deyip şifreyi resetleyin artık güvenlik şifreniz ilk hali neyse o oldu yani fabrika ayarlarına döndürdünüz "1111,12345,1234,0000" bu şifrelerden biridir deneyerek bulun.