Yaşama Dair Bilgiler...

1 Haziran 2013 Cumartesi

Qvo6.com Facebook Anasayfadam.com virüsü nasıl kaldırılır


Qvo6.com ana sayfayı değiştirme
Bu sinir bozucu virüs bilgisayarımda bi kaç gündür vardı..Ne yapsam da bir türlü tarayıcıların ana safyasından kaldıramıyordum ve o denli ki artık gece uykularıma girdi uyuyamadım sabaha kadar uğraştım ve sonunda başardım :) İnternette qvo6.com nasıl kaldırılır ana sayfa değiştemiyorum vs diye aradığınızda hep aynı yöntemler söyleniyor bazıları başlat çalıştırdan regedit deyip F3 ile qvo6.com arayıp silme vs bunların hepsi sonuç vermiyor peki ya ne yapmak lazım işte yapacağınız çok basit ilk olarak aşağıdaki işlemleri yapın.

Qvo6.com Nasıl Kaldırılır ?

Google Choreme İçin
Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan tarayıcı ambine sağ tıklayın ve özellikler deyin çıkan sayfada kısayal sekmesine tıklayın ve hedef yazan yerde bulunan \Application\chrome.exe" den sonrasını silin ve uygula tamam deyin.

İnternet Explorer İçin
Chrome için yapılan adımların aynısın izleyin bu kez hedef de ki Internet Explorer\iexplore.exe yazan yerden sonraki kısmı silin ve uygula tamam deyin.

Mozilla Firefox İçin
Ambleme sağ tıkla özellikler kısayol sekmesinin altındaki hedef teki Mozilla Firefox\firefox.exe sonraki kısmı silin ve uygula tamam deyin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra tarayıcıların tek tek ana sayfasını değiştirin google.com olarak ayarlayın eğer windows 7 kullanıyorsanız tarayıcınızı görev çubuğundan ayırın ve tekrar görev çubuna sabitleyin..

2 yorum:

  1. Spyhunter programı ile sorunu hallettim. Yukarıdaki sistemle sorun çözülmüyor. Silme sonrası değişiklik kabul edilmiyor.

    YanıtlaSil
  2. ARKADASLAR INTERNET EXPLORERI ACINCA KARSINIZA QVO6 DIYE SAYFA CIKIYORSA AYNEN SOYLEDIKLERIMI DENEYİN TARAYICINIZIN USTUNE SAG TIKLAYIN OZELLIKLER DEYIN TARAYICI ISMINDE YAZAN YAZIYI TIRNAK ISARETİ OLAN YERE KADAR SILIN SILDIKTEN SONRA TARAYICINIZI YAZIN MESELA GOOGLE.COM OKEY DEYIN ANASAYFANIZ ESKI HALINE GERI DONER VE PROGRAMLARDANDA QVO6 YI KALDIRMAYI UNUTMAYIN

    YanıtlaSil

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..