Hamilelikte okunacak dualar,hamileyken hangi dualar okunmalı

Hamilelikte okunacak dualar,hamileyken hangi dualar okunmalı

hamilelikte hangi dualar okunmalı
Hamilelik Döneminde Okunacak Dualar

Hayatımızın pek çok yerinde olduğu gibi hamileyken de bol bol dua etmek çok önemli.Çünkü doğuracağınız çocuğun hayırlı olması iyi huylu olması yüzünün ve ahlakının güzel olması herşeyden değerli bir şeydir.Bir anne çocuğunun güzel yüzlü ve güzel ahlaklı hayırlı bir evlat olmasından daha başka Allahtan ne istiyebilir ki ?? o yüzden hamileyken ağzınızdan duayı eksik etmeyin..Bir başka hatırlatmaları da yapmadan edemiyeceğim aşağıdaki dualar kadar önemli olan başka bir konu da hamilelikte mümkün olduğunca sinirden ve stresten uzak durun.Günah işlemekten,haram yemekten,gıybet ve dedikodu yapmaktan kendinizi alıkoyun elbetteki normalde de bu tür günahları işlememeye çalışmalıyız ancak hamilelik döneminde bilhassa özen göstermeliyiz.Sağlığınıza çok dikkat edin ve cinsel yaşamınıza çok dikkat edin ilk 3 ay ve son 1 ay cinsel ilişkiye girmemeniz çok önemli..

Hamileyken Okunması Gereken Dualar
  • Evladınızın güzel yüzlü olması için "Yusuf Suresi"ni okuyun
  • Evladınızın "mücahid" olması için "Kaf Suresi" okunur burada mücahid demek Cihad eden, din düşmanlarıyla savaşan. Savaşan, uğraşan, savaşçı anlamındadır ancak bu illa elinde kılıçla,silahla kafirlerle savaşan anlamında değildir.Günümüzde artık silahla değil bilgiyle savaşılıyor
  • Okuyabildiğiniz kadar çok "Yasin" okuyun
  • Ateşli hastalık geçirmemesi için "Ali-imran" suresini okuyun
  • Ve belkide anneler için en zoru olan doğum anı için doğumu kolaylaştırmak için hamileyken İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...