Yüz güzelliği için dua,güzel olmak için okunacak dua

Yüz güzelliği için dua,güzel olmak için okunacak dua

yüz güzelliği,güzel olmak için okunacak dua,güzellik için dua
güzellik için okunacak dua
Yüz güzelliği için okunacak dua da olur mu demeyin..Öyle insanlar vardır ki aslında güzel değildirler ama verdiği elektirikle bakışlarıyla güzel gelir insanın gözüne çirkin insan yoktur Allahın yarattığı her insan güzeldir mantığıyla da hareket edecek olursak dua ile güzelleşmenin olacağına da inanırız diye düşünüyorum.Nitekim Peygamber efendimiz S.A.V Ebu Katade adlı bir kadın için ettiği dua sayesinde ebu katedenin çok güzel ve genç kaldığı biliniyor.Rivayete göre bu dua ile ebu katede 70 yaşında olmasına rağmen hala bir genç kız gibi genç ve güzel gözüküyormuş.

Yüz güzelliği ve genç gözükmek için "Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi " bu duanın okunması tavsiye ediliyor. Duanın türkçe anlamı "Allah yüzünün güzelliğini artısın. Allah`ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl " demektir.Efendimizin bizzat kendinin ebu katede'ye ettiği duadır.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...