Polis akademisi 2013 taban puanı ve başvuru şartları nelerdir ?

Polis akademisi 2013 taban puanı ve başvuru şartları nelerdir ?

pa,polis akademisi,polis akademisi taban puan 2013,polis akademesi başvuru
polis akademesi 2013 puanı
Polis olmak isteyen liseyi yeni bitiren gençler için polis akademisinin taban puanı ve başvuru koşulları açıklandı.Öncelikle Polis akademesi hakkında kısa bir bilgi verelim..Polis akademisine giren öğrenciler 4 yıl polis akademesi güvenlik fakültesini okurlar bu okul lisans seviyesindedir ve okulu başarıyla bitiren polis adayları göreve komiser yardımcısı olarak başlar.Polis akademisine 2013-2014 eğitim öğretim yılı içerisinde 100 erkek öğrenci alınacağı duyruldu.Başvurular emniyet genel müdürlüğüne yapılacaktır.

Polis akademesi Taban Puanı Kaçtır : 2013 LYS puan türlerinin herhangi birinden 340 tam puan almak ayrıca şehit ve gazi çocukları için 306 tam puan almak başvurmak için yeterli olacak.

Polis Akademesi 2013 Genel Şartlar
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Lise veya dengi okullardan mezun olmak
  • Evli, boşanmış ve/veya nikahsız yaşıyor olmamak
  • Polis Sınavının gerçekleşeceği 1 Ekim 2013 Salı günü 22 yaşını doldurmamış olmak (1 Ekim 1992 yılından sonra doğmuş olmak)
  • Başka bir eğitim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak
Polis akademesine başvurular 2013 LYS sınavı yapıldıktan ve sınav sonucu açıklandıktan sonra emniyet genel müdürlüğüne yapılacaktır.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...