Hamilelikte ne zaman ilişkiye girilmez,gebelikte ilişkiye girmek sakıncalı mı

Hamilelikte ne zaman ilişkiye girilmez,gebelikte ilişkiye girmek sakıncalı mı

gebelik,hamilelik,ilişik,ne zaman,cinsel birleşme sakıncalı mı
gebelikte ilişki
Hamilelikte cinsel yaşam,eğer belli başlı özellikler yoksa bunlar işte kanaması yoksa,enfeksiyon yoksa,suyu gelmiyorsa çoğul gebelik değilse,erken doğum riski yoksa cinsellik devam edebilir.Ancak belli noktaları dikkate almak lazım.Birincisi Bebeği sıkıştırmayacak bir pozisyon tercih edilmelidir.İkincisi orgazm sırasında kadında geçici rahim kasılmaları oluyor bunu kadınlar ağrı olarak algılayıp paniğe kapılabilir ancak bu kasılmalar tamamen normaldir.Çünkü bunlar normal orgazm sırasında oluyor ancak hamileyken rahim büyüdüğü için daha fazla hissediliyor.Doktor yasaklamadığı sürece cinsellik bu iki kurala bağlı olarak devam ettirilebilir.Bebek fiziksel olarak etkilenemez ama yinede anne adaylarına geleneksel bir tavsiye ilk 3 ay ve son 1 ay ilişkiye girmemeleri yönündedir.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...