Yaşama Dair Bilgiler...

24 Nisan 2013 Çarşamba

Ağaç işleri bölümü mezunları en iş yapar,ağaç işleri mezunu iş imkanları nelerdir ?


ağaç işleri,ağaç işleri bölümü mezunu,ağaç işleri bölümü iş imkanları
ağaç işleri mezunları
Malum ygs sınavına lise son sınıf öğrenciler girdi yakında lys sınavına girdikten sonra bölümler hakkında bilgi sahip olmak istiyor insan.Zira öyle bölümler var ki bölümün isminden ne olduğunu çıkarmak çok zor..Sonuçta bir insanın tüm geleceğini etkileyecek bir iş bölüm seçimi o yüzden dikkatli olmak ve bilinçli olmak gerekiyor.Üniversitelerin ağaç işleri bölümü mezunları ne iş yapar hangi sektörlerde iş bulur hangi ünvanla göreve başlar şimdi onları yazalım.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Ağaç işleri programını bitirenlere "Ağaç İşleri Teknikeri" ünvanı verilir. Ağaç işleri teknikeri, binalarda pencere çerçevelerinin, kapıların, dolapların, lambri, parke gibi dekoratif kısımların ve mobilyaların üretimindeağaç işleri endüstri mühendisine yardımcı olarak çalışır.

Ağaç İşleri Çalışma Alanları:Ağaç işleri teknikeri, özel sektöre ve kamu sektörüne ait marangozhanelerde ve mobilya atölyelerinde, parke fabrikalarında, kereste, yonga ve levha üretim tesislerinde çalışabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google hesabınız yoksa yorumlama biçiminden "Anonim'i" Seçininiz..