Telefonu kim icat etti kısaca hayatı

Telefonu kim icat etti kısaca hayatı

telefonu kim buldu
graham bell,telefon,mucit,telefonu bulan adam
telefonu kim icat etti kısaca
Telefonunu Mucidi Alexander Graham Bell Kısaca Hayatı
Günlük yaşantımızda oldukça büyük bir yeri olan telefonu Alexander Graham Bell adlı bir iskoç icat etmiştir.Graham bell 1847 de Edinburgh da dünyaya gelmiştir.Uzun denemeler sonunda daha sonra çok daha geliştirilerek dünya insanın vazgeçilmesi olacak olan telefonu icat etmiştir.Grham bell in ilk telefon görüşmesini yardımcısıyla yapmıştır.1876 yılında yardımcısıyla yaptığı telefon görüşmesinde "Mr. Watson —Come here —I want to see you" ("Bay Watson. Buraya gelin. Sizi görmek istiyorum.") demiştir.Bu konuşma telefonda ilk konuşma olarak tarihe geçmiştir.Daha sonra Alexander grahambell ağustos ayının 2.sinde 75.yaşındayken kanadanın baddeck şehrinde hayata gözlerini yummuştur.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...