Masanın icadı,ilk masayı kim icat etmiştir,masayı kim yapmıştır

Masanın icadı,ilk masayı kim icat etmiştir,masayı kim yapmıştır

masa,ilk masayı kim yaptı,masanın mucidi,tarihte masa yapımı
masanın icadı
Masa hepimizin evinde olmazsa olmazlardan bir eşya.Aşağı yukarı her evde en az iki tane mevcuttur.Peki bu kadar işlevli bir eşyayı ilk kim icat etmiştir.Kimin aklına böyle bir şey yapmak gelmiştir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Masanın İcadı

Masanın icadını açıklamadan önce kısaca masanın tanımını yapalım.Masa ayaklar veya bir destek üzerine oturtulmuş tabladon oluşan bir mobilyadır.Şimdi gelelim masanın icadına...Bilinen ilk masa mısırlılar tarafından imal edilmiştir.Eski mısırlılar bilim ve tıp alanında oldukça ileriydiler.İlk masayı eşyaları yerden yüksekte tutmak amaçlı olarak metal veya taş satıhlardan yapmışlardır.Ancak daha sonra yunanlılar ve romalılar masayı daha çok yemek yemek için kullanmışlardır.Avrupada ise bugünkü hali gibi 15 yy yani 1400 lü yıllarda kullanılmaya başlanmıştır.Yani masanın ilk mucidi mısırlılardır.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...