Karia Suresi Arapça Okunuşu Ve Türkçe Anlamı

Karia Suresi Arapça Okunuşu Ve Türkçe Anlamı

karia suresi,karia suresi türkçe okunuşu,karia suresi arapça okunuşu
karia suresi arapça
Karia Suresi

Nüzul SebebiMüfessirlerin hemen hepsine göre, sûre Mekke'de inmiştir Nitekim İbn Merduye (veya Merdeveyh)in İbn Abbas (RA)dan yaptığı rivayete gö­re de Mekke'de indiği belirtilmiştir. Allâme Zemahşerî'ye göre: Bu sûre, Kureyş Sûresi'nden sonra inmişti.

Karia Suresi Arapça Türkçe Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

Elkâriatü. Melkâriah. Vemâ edrâke melkâriah. Yevme yekûnünnâsü kelferâşilmebsûs.Ve tekûnülcibâlü kel'ıhnilmenfûş. Feemmâ men sekulet mevâzînühu. Fehüve fî'îyşetin râdıyeh. Ve emmâmen haffet mevâzînühu. Feümmühu hâviyeh. Ve mâ edrâke mâhiyeh. Nârün hâmiyeh.

Karia Suresi Türkçe Anlamı

Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.Korkunç olay.. Nedir korkunç olay? Korkunç olayın ne olduğunu nerden bileceksin? O gün, insanlar, dağılmış pervaneler gibi olur. Dağlar ise saçılmış yün gibi olur. Kimin tartıları ağır gelirse.. O, hoşnut olacağı bir hayat içinde. Kimin tartıları hafif gelirse.. Onun da anası Haviye.. Onun ne olduğunu sana bildiren ne? O, kızgın bir ateştir.

Paylaş:

Sonraki
Önceki

Öne Çıkan Yazı

Kızamıkçık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kızamıkçık Nedir? Kızamıkçık rubella adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çocukluk çağı döküntülü hastalıklarından birisidir.Genellikle ...

NETİVİDİ KİMDİR?


2012 yılında yayın hayatına başlayan Netividi; sağlık başta olmak üzere hayatın her alanında (yaşam, bilim,kültür,teknoloji vb)özgün ve benzersiz makaleler yazarak içerik üreten blog sitedir.

Bu noktadaki asıl amacımız; kaliteli Türkçe içerik oluşturarak Türk internet kullanıcısına hizmet etmektir.
Saygı ve sevgilerimizle...